20120430

Dj Tuco & Z-Kat

Už túto sobotu 5.5. po prvýkrát uvedieme na Rezonation DJ battle medzi dvoma anglickými djmi so slušnými skúsenosťami - Dj Tuco a Z-Kat.Tuco a.k.a muž mnohých hudobných profesií – promotér, producent, label boss, ale predovšetkým DJ, vytvoril počas svojej úspešnej kariéry naozaj šťavnaté plody. Už len predstavy momentov, ktorými odpálil svoju kariéru, nechávajú väčšinu konkurencie len slintať.
Na hviezdnu dráhu sa Tuco vydal v rodnom Readingu, kde predskakoval Moloko, no naspäť sa už nikdy neobzrel. Namiesto toho aby spadol späť na zem, pokračoval ďalej vo svojej trase, a začal organizovať jednu z najväčších Hip hop/Drum & Bass parties na juhu Anglicka. Predtým ako sa usadil v Prahe, obišiel so svojími setmi svetové kluby od Tokya cez Sydney až po Rio. Jeho vinylová kariéra trvá už viac ako 15 rokov, počas ktorých dokázal všetkým, o čom všekom sa dá v jeho profesii snívať. Videl pod sebou obrovské festivaly, vypredané haly s hviezdami ako Wu-Tang Clan alebo Busta Rhymes, presne tak ako nasával atmosféru v kluboch popri DJ’s ako Rusko, Diplo, DJ Shadow, Food, Krush, a doslova so stovkami ďalších. Zažil aj nekompromisné klubové bangery alá Zombie Nation, Sinden nebo Alex Taylor (Hot Chip).
Tucov prvý sólo release, ktorý vyšiel na jeho úspešnom labeli Meanbucket, si získal podporu ľudí jako Solo (Dirty Bird), Malente (Fools Gold), Beware & Motorpitch (Man Recordings), a kopu ďalších. Pokiaľ ide o DJ sety, Tuco v nich spája impozantné skilly hiphopového DJa s hĺbkou jednoho z najlepších houseových DJov na svete! Štýlovo sa zaraďuje od houseu, cez electro, dubsptep až po hip hop, a v podstate čokoľvek medzi tým.

DJ Tuco Facebook
Soundcloud
Meanbucket

Po tom, čo 6 rokov experimentoval s mnohými electro štýlmi, sa londýnčan Z-Kat pustil do divokejších projektov ako napríklad "midget house", "screech wobble" a "death juke".

V roku 2008, Z-Kat a jeho dlhodobý kamarát a známy producent Kanji Kinetic, založili rôznorodý netlabel Electrostimulation Records. Ich spolupráca však začala o tri roky skorej, keď spolu tvorili industrial metal.
Z-Kat spolupracoval aj s ďaľšími hudobníkmi ako Celloman, SKT, Nonewyork, Ricorb a Samara, a jeho spoločný debut single so Sannou Hartfield "Under Your Kilt" podporovali dji ako AC Slater, Starkey, Warlock alebo Tvyks. V auguste 2010 bol vydaný jeho prvý album Pseudoscientific Quackery, a v roku 2011 vydal Z-Kat veľa trackov pod labelami ako Lamat, Bass Hound alebo Mutant Bass records.

Od roku 2009 našiel Z-Kat svoj domov v Prahe, kde s DJom dMIT.RY(ktorého ste mali možnosť vidieť aj na poslednej Rezonation) reprezentujú párty Neo Violence. Z-Kat hral po boku mien ako Drop The Lime, Atomic Hooligan, Borgore, Warlock, Kanji Kinetic, atď...


Z-Kat Facebook
Z-Kat Soundcloud

1 komentár: